Menu Mbylle

Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona

Real Sociedadi dhe Barcelona i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 17-të në La Liga.

Sociedadi do të jetë nikoqir i Blaugranasëve në ndeshjen që fillon nga ora 16:00 në stadiumin ‘Reale Seguros Satdium’.

Assier Illarmendi që është i lënduar dhe Robin Le Normand që ka plotësuar numrin e kartonëve, do të mungojnë te Sociedadi.

Në anën tjetër, Ousmane Dembele do të jetë mungesa e vetme e skuadrës katalunase për këtë takim.

Formacionet zyrtare: