Hendboll: Kosova fiton bindshëm ndaj Gjeorgjisë

0
346

Kosova ka arritur të shënoj fitoren e parë në hendboll, në kualifikimet e botërorit, shkruan Fokusi.info.

Në duelin e zhvilluar në Benevento të Italisë, Kosova ka triumfuar bindshëm ndaj Gjeorgjisë me rezultat 31-20.

Kjo ishte fitorja e parë e Kosovës pas një barazimi dhe një humbje.