Kandidati për deputet i VV-së: Nëse shkohet në zgjedhje, LDK-në e gjen si Nismën

0
214

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmese një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, atëherë LDK nuk do të mund të marr më shumë se 20 deputetë.

“LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune! Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet! Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.”,