Kërkoi një partnere për në Hënë, 20 mijë vajza aplikuan

0
152

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa, disa ditë më parë bëri të ditur për një udhëtim në Hënë. Por Maezawa bëri ftesë publike për një partnere që të udhëtonte bashkë me të, transmeton Sinjali.

Miliarderi japonez kishte rezervuar më herët vendin i cili kushtonte 2 milion dollar, për të dashurën e tij, por ata u ndanë.

Numri i aplikuesve vajza për ta shoqëruar biznesmenin në këtë udhëtim, ka shkuar mbi 20 mijë.

Anija kozmike “Space X” me pasagjerë civilë është planifikuar të niset në vitin 2023 dhe do të jetë udhëtimi i parë në Hënë që nga viti 1972./ Gazeta Sinjali/