Këtu mund ta shikoni meçin e gjigantëve TYSON dhe ROY JONES

0
187

Njeriu më i vështirë për çdo kundërshtar, Mike Tyson po rikthehet në ring ditën e shtunë nga ora 21:00 në “Los Angeles”, e me kohën tonë lokale meçi fillon nga ora 6 e mëngjesit.

15 vjet pas pensionimit të tij nga bota e boksit, ish-kampioni i peshave të rënda, Tyson rikthehet për një përballje të ‘egër’ ndaj Roy Jones Jr.

Ky është:

 LINKU

Kujtojmë se Tyson deri më tani në karrierë ka arritur 50 fitore ku 44 prej tyre i ka fituar me nokaut kurse 6 ndeshje i ka humbur.

Ndërsa, Jones ka arritur 66 fitore, 47 prej tyre i ka fituar me nokaut kurse ka humbur 9 ndeshje.