Klinaku: Albin Kurti e ka përça faktorin politik shqiptar në Luginën e Preshevës

Faton Klinaku nga OVL-UÇK ka hedhur kritika të forta në drejtim të kryeministrit Albin Kurti, raporton Fokusi.info.

Klinaku në reagimin e tij shkruan se Adem Demaçi ka qenë i dëshpëruar me Albin Kurtin, i njëjti e ka përça faktorin politik në Luginën e Preshevës dhe se pritet ta përçajë faktorin politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

“Së pari, Adem Demaçi ka qenë i dëshpëruar me ty Albin Kurti; Së dyti, e ke përça faktorin politik shqiptar në Kosovën Lindore (Preshevë, Medvegjë e Bujanoc); Së treti, ke shkuar në Çair por jam i sigurt se do ta përçani edhe faktorin politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut” shkruan Klinaku raporton Fokusi.info.

Reagimi i plotë: