Konferenca e Mynihut, Gent Cakaj takon Hashim Thaçin e Johannes Hahn

0
376
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, është takuar në Gjermani me ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë në detyrë, Gent Cakaj.
Cakaj veç takimit me Thaçin ka takuar edhe komisionerin europian Johannes Hahn dhe të tjerë zyrtarë ndërkombëtarë.