“Krejt protestuesit pro Kurtit pata me i ndal për drekë”, Kajtazi ironizon me protestën e sotme

Analisti dhe gaztari Vehbi Kajtazi, ka ironizuar me protestën, gjithsesi të çuditshme “pro Kurtit”, që u zhvillua këtë të dielë në kryeqytet.

Kajtazi ka shkruar se nuk ka mundur të mbërrijë me kohë në Prishtinë, përndryshe do t’i ndalte për drekë, të gjith protestuesit pro Kurtit.

Siç duket gazetari Kajtazi, insiprimin për një shaka të tillë e ka gjetur pikërisht tek numri jo i madh i protestuesëve/mbështetës të Kurtit.

E plotë:

Nuk mujta me mberri me kohe ne Prishtine se e pata njejte krejt protestuesit pro Kurtit me i ndale ne dreke.

Per neve kane dale ata. Nuk bon me i leshu pa buke