Kurti dhe Bislimi mbajnë konferencë për media

Kuvendi i Kosovës në ora 11 mblidhet për të diskutuar pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja.

Por pikërisht në këtë orë kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi do të mbajnë konferencë për medie.

Konferenca do të mbahet në oborrin e Qeverisë.