Kurti kërkon zgjedhje të parakohshme

628
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar zgjedhje të parakohshme në vend, duke shprehur përkrahje për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj.
Kurti në profilin e vet në Facebook, ka shkruar se “LV është për zgjedhje të parakohshme parlamentare sa më parë dhe për mocion për rrëzimin e qeverisë.”
Ky është postimi i plotë i Kurtit: