Ky është shqiptari i kapur me 167 kg drogë në Greqi

333

Zbulohet identiteti i shqiptarit të arrestuar ditën e shtunë në Igumenice me 167 kg marijuanë.

Media greke shkruan se bëhet fjalë për 37-vjeçarin nga Saranda të identifikuar si Mihal Qendro Leka, bën të ditur SYRI.net.

Ky është një person me precedentë penalë në Sarandë. Leka është i njohur për fshehjen dhe ndihmën që i ka dhënë një personi të kërkuar për vrasjen e një punëtori karburanti.