Lista e futbollistëve të ftuar të Përfaqësuesës së Kosovës për dy ndeshjet miqësore

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë dy ndeshje miqësore në Francë. Më 24 mars, Kosova do të ballafaqohet me Madagaskarin, kurse më 27 mars do të luajë kundër Burkina Fasos.

Në këto dy ndeshje do ta bëjë debutimin përzgjedhësi i ri, Bernard Challandes, i cili ka publikuar tashmë listën prej 23 futbollistëve, e ku për herë të parë janë përfshirë disa futbollistë të rinj.
Edon Zhegrova, talenti i Genkut , Idriz Voca (FC Luzern) dhe Gjelbrim Taipi (Grasshoper) – janë afrimet e reja, bën të ditur Federata e Futbollit të Kosovës.
Lista e futbollistëve për ndeshjet miqësore Kosovë – Madagaskar dhe Kosovë – Burkina Faso.
Portierë:
Samir Ujkani (UC Cremonese)
Bledar Hajdini (KF Trepça’89)
Faton Maloku (KF Feronikeli)
Mbrojtës
Amir Rrahmani (GNK Dinamo Zagreb)
Leart Paqarada (SV Sandhausen)
Mërgim Vojvoda (R.Mouscron)
Ardin Dallku (FC VOrskla Poltava)
Fidan Aliti (KS SKënderbeu)
Lirim Kastrati (AS Roma U21)
Benjamin Kololli (FC Laussane)
Alban Pnishi (Grasshoper)
Mesfushorë
Hekuran Kryeziu (FC Luzern)
Idriz Voca (FC Luzern)
Herolind Shala (Lyngby Boldklub)
Gjelbrim Taipi (Grasshoper)
Edon Zhegrova (KRC Genk)
Arbër Zeneli (FC Herenven)
Bernard Berisha (FC Akhmat)
Bersant Celina (Ipswich Town FC)
Milot Rashica (SV Werder Bremen)
Sulmues
Elbasan Rashani (Odds BK)
Atdhe Nuhiu (Sheffield Wendesday)
Vedat Muriqi (Caykur Rizespor)