Liverpool ka mposhur Porto-n (video)

0
270

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj skuadrës portugeze, Porto-s me rezultat 2 – 0 në Ligën e Kampionëve.

Ishte Naby Keitas, ai i cili kaloi në epërsi ‘the reds’ në minutën e 5-të për rezultatin 1 – 0.

Epërsinë e dyfishoi Roberto Firmino minutën e 26-të për rezultatin 2 -0.

Me këtë rezultat përfundoi edhe takimi dhe se Liverpool e pret me qetësi ndeshjen e kthimit, e cila zhvillohet pas një jave.