Lushtaku pas shkarkimit të bashkëluftëtarit të Adem Jasharit: Qeveri proserbe dhe anti UÇK

0
306

Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, në një postim në Facebook ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm Agjencisë së Emergjencave të Kosovës, dhe pjesëtarin e grupit të Komandantit Adem Jashari, Fadil Kodra.

Lushtaku ka thënë se askush nuk mund ta kishte parashikuar thellësinë e armiqësisë së kësaj qeverie të neveritshme ndaj UÇK-së.

“Duket që ka ardhë koha e proserbëve e nostalgjikëve të Jugosllavisë që të qeverisin me institucionet e Kosovës. Turpi ju mbuloftë!”, ka shkruar mes tjerash Lushtaku.