Moti sot dhe ditëve në vazhdim

4.07 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

5.07 – Vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Pasdite priten zhvillime të rrebesheve me bubullima. Vende-vende reshjet mund të vazhdojnë edhe në mbrëmje.

6.07 – Kryesisht me vransira, e gjatë ditës edhe intervale me diell. Paradite me mundësi për riga lokale shiu.

7.07 – Nxehtë dhe kryesisht me diell. Nga dita e diel luhaten nga 27C deri 29, e nga e mërkura rriten edhe deri në 32C.Era do të fryjë mesatare kryesisht nga veriperëndimi dhe perëndimi me shpejtësi 4-12m/s.Shtypja atmosferike ditën e nesërme në rritje, e më pas me tendencë të rënies deri ditën e hënë.