Moti sot në Kosovë do të jetë me diell, por do të ketë ngapak edhe vranësira

Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, shkruan faqja Meteo Kosova.

“Gjatë pasdites nuk përjashtohet mundësia për ndonjë reshje të dobët në zonat malore në veriperëndim të vendit”.

“Era do fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe lokalisht pritet të jetë mjaft e fuqishme, sidomos në regjionin e Gjakovës, me shpejtësi prej 15-53 km/h”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26°C”.

Lini një Përgjigje