Moti sot në Shqipëri

0
166

Ditën e sotme vendi ynë do të karakterizohet nga një i paqëndrueshëm ku do të sjellë reshje dhe herë pas here stuhi shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 11ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 21 ºC dhe në zonat bregdetare nga 11C në 21ºC.

Era do të fryj në drejtim Perëndimor-jugperëndimor me forcë valëzimi 4-5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash dhe me alternime vranësirash por që mundësitë e shiut janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndejshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 02ºC deri në 17ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 18ºC.