Mourinho: Nuk shkoj te Juventus dhe PSG, janë ekipe të dorës së dytë

550

Tashmë i papunë, Jose Mourinho e ka shpeshtuar daljen nëpër intervista në televizionet më të njohura, ku gjithashtu luan edhe rolin e analistit.

Trajneri portugez i pyetur se cilat ekipe nuk do t’i udhëhiqte kurrë, ka dhënë një përgjigjet tejet interesante.

‘’Ekipet që nuk do t’i udhëhiqja kurrë? Juventusin dhe PSG’’, tha fillimisht Mourinho, transmeton lajmi.net.

‘’Të dyja janë ekipe të dorës së dytë, të cilat nuk mund ta fitojnë kurrë Ligën e Kampionëve’’, potencoi ai.

Kujtojmë se Mourinho ishte pjesë e Inter në Serie A, me të cilët arriti të fitonte edhe tripletën e famshme të vitit 2010.

Pyetja tjetër interesante për të ishte edhe ajo për rivalin e tij kryesor Pep Guardiolan (26), i cili e kaloi me fitimin e titujve strategun portugez (25): ‘’Unë mund ta fitoja me Interin, Superkupën e Botërorin, por unë nuk luaj për numra’’.