Nga një yll në basketboll, në një njeri të pastrehë – si ndryshoi karriera e Delonte West (foto)

0
328

Kur përmendet emri i Delonte West në biseda për basketboll, nuk ka të bëjë fare me karrierën e tij, dhe më shumë ka të bëjë me thashethemet që kinse ai ka fjetur me nënën e LeBron James.

West e ka mohuar atë me vite, ndërsa LeBron dhe nëna e tij kanë folur ndonjëherë për të.

West ka qenë jashtë ligës që nga viti 2013, ku luajti për Dallas Mavericks. Pensionimi ka qenë në prag, përcjell lajmi.net.

Ish-lojtari i NBA u fotografua diku nëpër rrugë ku dukej mjaft i thyer dhe i pastrehë, një ndryshim i madh nga jeta e tij sa ishte pjesë e NBA.

Më herët ai ishte parë duke bredhur në një parking në Jack In The Box në Houston, pa këpucë dhe dukej mjaft i disompozuar.

Çfarë ndryshimi për një basketbollist që fitonte 16 milionë dollarë në vit deri para pak viteve, por droga e shkatërroi atë dhe karrierën e tij.

View image on Twitter