Ngjarjet që janë paralajmëruar për ditën e sotme

0
365

Sot është e diel, 24 mars dhe për ditën e sotme janë paralajmëruar këto ngjarje:

Në shënimin e 21 vjetorit të Epopesë së UÇK-së në Dukagjin, bëhen homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan. (Ora 10:00)

Në 20 vjetorin e rënies së atdhetarëve Prof. Latif Berisha dhe Agim Hajrizi, kryesia e LDK-së bënë homazhe te varri i Prof. Latif Berisha në fshatin Smrekonicë.(Ora 11:00)

Mbahet aktivitete i dhurimit vullnetar të gjakut. (QMF “Dr. Fahredin Hoti”, Krushë e Madhe, ora 11:00)

Mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve të garës së inteligjencës “Eureka”, (Hotel “Emerald”, ora 11:00)

Në shënimin e 21 vjetorit të Epopesë së UÇK-së në Dukagjin, mbahet tubim përkujtimor në Gllogjan. (Ora 12:00)