Niko Kovaç dëshiron të bëhet trajner i Arsenalit

Kroati Niko Kovaç dëshiron të bëhet trajner i Arsenalit, dhe ai ia ka bërë të ditur këtë interesim hierarkisë së klubit anglez.

Kovaç ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Bayernit javë më parë dhe synon të zëvendësojë të shkarkuarin Unai Emery tek Arsenali, transmeton Koha.net.

Mediat angleze raportojnë se ai gjithashtu ka qenë prezent në fitoren prej 3 me 1 të Evrtonit ndaj Chelseat dhe ka si opsion edhe Evertonin për ta zëvendësuar Marco Silvan te “Toffees”, megjithatë destinacioni i preferuar për të është Arsenali.