Parashikimi i motit

Sot mbi Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira gjatë ditës.Sipas Meteo Kosova, do të ketë edhe acar në orët e mëngjesit.

Era do fryjë nga kuadrati i veriperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10 deri në 40 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të luhaten prej – 4 deri në 1 gradë Celsius ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18 gradë Celsius.