Pas gjashtë vitesh Liga e Kampionëve nuk do të shkoj në Spanjë

482

Për herë të parë pas gjashtë vitesh trofeu i Ligës së Kampionëve nuk do të shkoj në Spanjë.

Për herë të fundit që kjo kupë nuk u fitua nga një skuadër spanjolle ishte viti 2013 kur triumfoi Bayern Munchen.

Që atëherë Ligën e Kampionëve e ka fituar katër herë Real Madrid (2014,2016,2017,2018) dhe një herë Barcelona (2015).

Këtë vit fituesi do të shpallët në Spanjë por mund të fitohet nga anglezët ose një skuadër holandeze. /IndeksOnline/