Policia zbulon kontrabandë në Mitrovicë të Veriut, Sveçla: Rend e ligj në tërë territorin e Republikës!

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas një aksioni të policisë që ka quar në zbulimin e një rasti të kontrabandës.

Bëhet fjalë për cigare kontrabandë, të cilat policia i gjeti në katin e 11-të të një objekti në Mitrovicë të Veriut.

Sipas Sveçlës, kjo tregon se ka rend dhe ligj në vend.

“Cigare kontrabandë në një banesë në katin e 11-të në Mitrovicën e Veriut.

Rend e ligj në gjithë territorin e Republikës!” ka thënë Sveçla, duke publikuar edhe pamje nga operacioni i policisë.