Shefat Isufi bokson sonte ndaj britanikut Saunders

715

Boksieri shqiptar, Shefat Isufi nga Bujanoci do të përballet me britanikun Billy Joe Saunders.

Meçi do të zhvillohet sonte (18 maj) në Londër, që është i vlefshëm për titullin e kampionit të botës WBO në kuadër të peshave super të mesme.

Isufi është shqiptar i Bujanocit, teksa ka lindur në Tërnoc të Madh dhe karriera e tij ka qenë e përcjellë me suksese të shumta. Ai jeton në Munih të Gjermanisë.

Nga 32 duele të zhvilluara 29-vjeçari i ka fituar 27 prej tyre, ka tri humbje dhe dy barazime.

Boksieri shqiptar përfaqëson Gjermaninë në arenën ndërkombëtare, teksa në kategorinë e tij në ranglistën botërore të përbërë nga 1285 boksierë atij i takon vendi i 33-të.

Meçi zhvillohet në stadiumin “Lamex” në Stevenage të Anglisë, rreth orës 23:00.