Shënohen tre gola të shpejtë në ndeshjen Brighton – City (video)

531

Janë shënuar tre gola të shpejtë në ndeshjen Brighton – Manchester City.

Fillimisht, ishte skuadra vendase që kaloi në epërsi në minutën e 27-të, me golin e Glenn Murray për rezultatin 1 – 0.

Por, City reagoi shpejt dhe pas një minute barazoi rezultatin përmes Sergio Aguero në 1 -1.

Kurse, golin e dytë City e shënoi përmes Aymeric Laporte në minutën e 38-të.

Ja golat:

Glenn Murray:

Sergio Aguero:

 

Aymeric Laporte: