S’ndalet Distria, prek gjysmëfinalen e Parisit, eliminohet Flaka Loxha

109

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi, nuk ka të ndalur në Grand Slamin e Parisit.

Krasniqi është kualifikuar në gjysmëfinalen e këtij turneu të madh të xhudos.

Distria pas një lufte më të mirë e ka mposhtur Khorloodoi Bishrelt nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ndërkaq, Nora Gjakova nuk ia doli në duel me francezen, Sarah Leonie Cysiqu.

Nora do të luftojë në repezash për medaljen e bronztë.

Eliminohet Flaka Loxha

Garuesja e Kosovës, Flaka Loxha është mundur nga serbja Marica Perisiç.

Loxha dhe serbja Perisiç u përballen në Grand Slamin e Parisit.

Garuesja jonë më sukses e kishte kaluar rundin e parë, por u dal në rrethin e dytë nga garuesja serbe, duel ky i zhvilluar në kategorinë -57 kg.