Sulmohet një polic në Kllokot

olica e Kosovës ka arrestuar dje në Vërbovc të Kllokotit një person të komunitetit serb pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor, i cili ishte në kryerje të detyrës zyrtare.

Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor në spitalin e Vitisë.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajte për 48 orë. /Gazeta Sinjali/