Vdes personi i parë nga koronavirusi në Shqipëri

0
327

Është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri.

Një grua 73 vjeçare, e cila ishte rasti i parë i prekur nga ky virus ne qytetin e Durrësit – e konfirmuar paraditen e djeshme, ka ndërruar jetë.

Shëndeti i gruas u përkeqësua menjëherë dhe u konstatua se ajo nuk e përballon dot udhëtimin për në Tiranë.

Kujtojmë se e ndjera ishte kthyer dhjetë ditë më parë nga Italia.

Ndërkohë, zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, bëri të ditur paraditen e sotme se në Shqipëri janë 12 persona të prekur, mes të cilëve ishte edhe gruaja nga Durrësi, e cila ndërroi jetë.