Vuçiq: Tre sulmuesit e vrarë sot janë serbë, frikësohemi edhe për të katërtin

177

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se sot u bë një sulm brutal ndaj serbëve.

Ai po ashtu konfirmoi se raportimet se sulmuesit ishin serbë dhe tre prej tyre janë vrarë, transmeton klankosova.tv.

”Sipas informatave që ne kemi, tre serbë nga Kosova kanë vdekur”.

”Ata kanë vdekur nga zjarri i snajperit. Nga një lartësi e madhe ku nuk kanë pasë nevojë të likuidohen. Frikësohemi se edhe personi i katërt ka vdekur”.