VV i organizon ndejë lamtumirëse Mehajt, Kurti me fjalë lavdëruese për të

Lëvizja Vetëvendosje i ka organizuar një ndejë lamtumirëse, ish-ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj.

“Faleminderit Armend Mehaj”, shkruan në videon që kjo parti e ka shpërndarë në rrjetin social “Facebook”.

Të pranishëm në këtë ndejë ishin edhe kryeministri Albin Kurti, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, e zyrtarë e anëtarë tjerë të kësaj partie.

“Sa ishte ministër Armend Mehaj është bërë një punë e jashtëzakonshme madhore për mbrojtjen dhe sigurinë e vendit tonë. E para është ngritja e kapaciteteve profesionale dhe e dyta ngritja e atyre operacionale të FSK-së”, tha Kurti në këtë ndejë.

Poashtu ai i ka uruar shërim të shpejtë gruas së Mehajt. /Express/