Cani: Gjermania me lehtësira për punëtorët e kualifikuar

Gjermania vazhdimisht ka qenë një ndër vendet më të preferuara për shqiptarët e Kosovës për...

Ironizon Syla: ‘Gërrnaçat’ kanë nisë t’i ndërrojnë fjalët pas liberalizimit të vizave

Gazetari Valon Syla ka thënë se diaspora ka filluar t’i ndërrojë fjalët pas liberalizimit të...

Liberalizimi i vizave – Kompanitë e autobusëve shpeshtojnë linjat, mijëra kosovarë rezervojnë biletat

Me heqjen e regjimit të vizave, është rritur edhe interesimi i qytetarëve për të lëvizur...

Gjërat që duhet t’i keni parasysh kur vendosni të udhëtoni për në Evropë

Faqja në Facebook, Integrimi Evropian i Kosovës përmes një postimi ka treguar se çfarë duhet...

Nga nesër pa viza në BE, Qeveria organizon udhëtimin e parë

31 dhjetori i vitit 2023 është dita e fundit kur kosovarët nuk do mund të...

Krasniqi nuk pret rritje të migrimit pas 1 janarit: Gjatë qeverisjes Kurti e lëshuan Kosovën 200 mijë qytetarë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, nuk pret ikje më të madhe...

Pasojat në rast të shkeljeve të rregullave të udhëtimit pa viza

Meqenëse na ndajnë vetëm pak ditë deri në liberalizimin e vizave për Kosovën, në faqen...

Liberalizimi i vizave, numër i madh i fluturimeve janë paraparë për muajin janar

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, tregojnë se në janar do të ketë numër...

Ambasada Gjermane e lëshon vizën e fundit turistike, Rohde: E mbajta fjalën

Ambasada e Gjermanisë e ka lëshuar sot vizën e fundit turistike. Bujar Rrustemi ishte qytetari...

1 Janari pa viza/ Kompanitë e fluturimeve dhe autobusëve tregojnë a do t’i shtrenjtojnë çmimet e biletave

Edhe më pak se tre javë kanë mbetur kur pritet që qytetarëve kosovar t’u mundësohet...