Këto janë dokumentet që ju nevojiten për të udhëtuar pa viza në zonën Shengen

Faqja zyrtare “Integrimi Evropian” ka njoftuar për dokumentet që nevojiten për të udhëtuar pa viza...

Mërgimtari në Gjermani humb jetën tragjikisht në vendin e punës

Mërgimtari Eduard P. nga Gjurgjeviku i Vogël raportohet të ketë humbur jetên tragjikisht në vendin...

Vritet në derë të shtëpisë shqiptari në Athinë

Një 60-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në lagjen Paleo Faliro të Athinës mbrëmjen...

Në promovim të vlerave dhe virtyteve më të mira të popullit tonë

Prof.Asc. Dr. Gëzim MUSTAFAJ Është një ditë Nëntori me ftohtësinë e zakonshme të fillim dimrit....

Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në Shengen

Faqja qeveritare Integrimi Evropian i Kosovës, ka ndarë disa informata për shumën e parave që...

Francë: Vritet një 55 vjeçar nga Mitrovica

Një 55-vjeçar nga Kosova ka mbetur i vdekur si pasojë e të shtënave me armë...

26-vjeçarja shqiptare vdes tragjikisht në Itali

Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Treviso të Italisë. 26-vjeçarja shqiptare, Anila Grishaj,...

Aplikimi ‘online’, BE-ja digjitalizon vizat për zonën Schengen

Njerëzit që duan të aplikojnë për vizë për t’i vizituar vendet e zonës Schengen duhet...

Zvicër: Policia gjen një gjarpër të madh në bagazhin e veturës së dy kosovarëve

Policia zvicerane e ka gjetur një gjarpër të madh në bagazhin e veturës ku gjendeshin...

Pak javë deri te liberalizimi i vizave, pritet fluks vizitash drejt Evropës

Kanë mbetur edhe pak javë kur pritet që qytetarët e Kosovës të fillojnë të udhëtojnë...

Raporti i Progresit konfirmon heqjen e vizave nga 1 janari, por jepet një porosi për Kosovën

Në raportin e Progresit të Komisionit Evropian është përmendur edhe çështja e liberalizimit të vizave...

U fut në kishë duke bërtitur “Allahu Akbar”, humb jetën 39-vjeçarja shqiptare në Itali

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur më 3 nëntor në një kishë në Madonna Pellegrina...