Zvicër: Policia gjen një gjarpër të madh në bagazhin e veturës së dy kosovarëve

Policia zvicerane e ka gjetur një gjarpër të madh në bagazhin e veturës ku gjendeshin...

Pak javë deri te liberalizimi i vizave, pritet fluks vizitash drejt Evropës

Kanë mbetur edhe pak javë kur pritet që qytetarët e Kosovës të fillojnë të udhëtojnë...

Raporti i Progresit konfirmon heqjen e vizave nga 1 janari, por jepet një porosi për Kosovën

Në raportin e Progresit të Komisionit Evropian është përmendur edhe çështja e liberalizimit të vizave...

U fut në kishë duke bërtitur “Allahu Akbar”, humb jetën 39-vjeçarja shqiptare në Itali

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur më 3 nëntor në një kishë në Madonna Pellegrina...

Takim i “Association of Skëndërbej” (Shoqata Skëndërbej) me Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Washington, DC, Ervin Bushati

Presidenti i Shoqatës Skëndërbej Prof.Asc.Dr. Gëzim Mustafaj, pasditen e 4 Nëntorit në ambientet e restorantit...

Am Fly Prishtina dhe GP Aviation me linjë të re, Memmingen – Prishtinë

Am Fly Prishtina dhe GP Aviation do të fillojë me linjën e re, Memmingen –...

Policia e Hamburgut: Dy shqiptarë kanë vdekur dhe një i lënduar rëndë

Në mëngjesin e së hënës në një kantier ndërtimi në Hafer City në Hamburg të...

Haradinaj: Lajm i trishtë nga Gjermania ku raportohet se kanë humbur jetën katër shqiptarë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur trishtimin e tij lidhur...

Esad Çollaku rizgjedhet kryetar i Unionit të Shqiptarëve në Kroaci

Sot me datë 21.10.2023. u mbajt Kuvendi i rregullt zgjedhor i Unionit të Shqiptarëve në...

Ambasada e Kosovës në Gjermani sqaron për qytetarët e Kosovës udhëtimet nga 1 janari 2024

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani shkruan se liberalizimi i vizave po afrohet, kjo...

Schneeberger-Macronit: Ti nuk je më i mirë se Vuçiqi, ndaloje këtë sjellje antievropiane

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, ka reaguar pas deklaratës së presidentit francez, Emmanuel...

Shifra alarmante / Vetëm në 2024, 150 mijë punëtorë do të ikin në Gjermani

Më pak se 70 ditë kanë mbetur kur qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë drejt...