Nga 22 shkurti kosovarët mund të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe

Nga 22 shkurti qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë pa viza edhe në Emiratet e...

Në dy javët e para të janarit nga Kosova dolën mbi 650 mijë qytetarë

Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, për vetëm 15 ditë, që nga liberalizimi i...

Sveçla: Raportimet për “ikje masive” të qytetarëve janë të pavërteta

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla njofton se raportimet për “ikje masive” të qytetarëve...

Mbi 103 mijë veta shkuan nga Kosova për dy javë nëpërmjet Aeroportit

Gjatë dyjavëshit të parë të vitit 2024, përkatësisht nga 1-15 janar, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

Lehtësohet mënyra për marrjen e nënshtetësisë gjermane

Bundestagu gjerman ka votuar sot me shumicë votash ligjin për shtetësi. Ky ligj parasheh marrjen...

Sot pritet vendimi i madh i Gjermanisë për lehtësimin e marrjes së nënshtetësisë

Gjermania pritet të premten ta miratojë ligjin që shkurton rrugën për marrjen e shtetësisë dhe...

Rreth 400 autobusë përplot me udhëtarë po nisen çdo ditë nga Prishtina për në Evropë

Hapja e dyerve nga ana e Bashkimit Evropian për lëvizje të lirë prej 1 janarit...

Shtatorja e Skënderbeut do të vendoset në Sicili

Në Sicili të Italisë do të vendoset shtatorja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut. Në Zvicër,...

Komisioni Evropian: Liberalizimi do të monitorohet – në rast të keqpërdorimit, masa e fundit është pezullimi

Më 1 janar 2024, i erdhi fundi pritjes disavjeçare të qytetarëve të Kosovës për të...

Sot varroset mërgimtari që humbi jetën tragjikisht në Suedi

Mërgimtari nga Skenderaj, Gazmend Osmani, ka humbur jetën tragjikisht në korrik të vitit të kaluar...

Detaje nga aksidenti tragjik në Hungari ku vdiqën dy të rinj kosovarë

Mbrëmë në Hungari ka ndodhur një aksident trafiku ku për pasojë, dy të rinj kosovarë...