Dua Lipa merr dy çmime në Brit Award

723

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa ka fituar çmimin “këngëtarja më e mirë” dhe “artistja më e mirë debutuese” në ceremoninë  e ndarjes së çmimeve më prestigjioze në fushën e muzikës në Britani i njohur si “Brit Award”.

Ajo ka dalë në skenë bashkë me motrën dhe vëllain e vet, Rina dhe Gjin Lipa, për ta rrëmbyer çmimin “artistja më e mirë debutuese”.