Menu Mbylle

Kosovare Asllani konfirmon transferimin tek Real Madridi

CD Tacon ka paraqitur një ofertë zyrtare për shqiptaren që luan për Suedinë, që aktualisht është pjesë e Linkopings FC, Kosovare Asllanin.

Klubi CD Tacon nga viti i ardhshëm 2020/21 do të quhet Real Madrid.

Lojtarja shqiptare që shkëlqeu në Kupën e Botës të fundit që u mbajtë në Francë, pritet të jetë “Galaktikja” e parë e ekipit të ri të Real Madridit.

Vetë lojtarja sot ka shkruar se është koha për një sfidë të re, duke shkruar në rrjetet sociale.

Real Madridi me klubin e ri pritet tu bëjë konkurrencë emrave tjerë të klubeve të femrave si Barcelona, Atlético Madrid, Levante, Granadilla, Athletic, Betis dhe Real Sociedad.

Asllani, është lojtare e lirë pas skadimit të kontratës me Linkoping, ndërsa ka luajtur për klube të njohura si PSG dhe Manchester City.

Në Suedi ajo njihet si “Zlatani femër” për shkak të aftësisë së saj teknike.

https://www.facebook.com/KosovareAsllaniOfficiell/photos/a.828514110540892/2498754480183505/?type=3