Limaj ngushëllon familjen për vdekjen e ish-ushtarit të UÇK’së

375

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Shefqet Paçarizit, ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK),shkruan fokusi.info.

Limaj theksoi se Dragobilli do të mbettë në kujtesë si njeri me vlera të larta patriotike dhe njerëzore.

“Me dhimbje të thellë mora lajmin për vdekjen e bashkëluftëtarit dhe kryetarit të nëndegës së Nismës në Dragobil të Malishevës, Shefqet Paçarizi. Shefqeti do të mbetet përherë në kujtesën tonë si njeri me vlera të larta patriotike e njerëzore, i fisëm, bujar e besnik i shoqërisë. Në emrin tim dhe të Nismës Socialdemokrate i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Paqarizi, miqve dhe gjithë atyre që e kanë njohur të ndjerin”,ka shkruar Limaj në rrjetin social Facebook.