Real Madrid fiton me vështirësi ndaj Betisit (Video)

Real Madrid ka shënuar një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim ndaj Real Betis.
Luka Modric ka shënuar në minutën e 13-të me një gol të bukur, derisa Canales ka barazuar shifrat në 1:1 në minutën e 67-të.
Por, hero i ndeshjes ishte Ceballos, i cili realizoi një gol jashtëzakonisht të bukur nga gjuajtja e lirë në minutën e 88-të.
Ky gol kishte vlerën e tri pikëve dhe tashmë Real Madrid grumbullon 33 pikë dhe ngritët në pozitën e katërt në tabelë.

https://www.youtube.com/watch?v=qVPROILhRNs