6 fëmijët morrën lëndime në duar e sy për festën e Vitit të Ri

6 fëmijë janë lënduar nga hedhja e fishekzjarrëve gjatë festës së ndërrimit të motmoteve.

Këtë e ka konfirmuar Agron Qitaku, përgjegjës i ndërrimit në Emergjencën e QKUK-së.

“Deri më tash kemi 6 lë lënduar, me lëndme të lehta. Katër prej tyre janë në regjionin e durëve dhe syve.Kryesisht kanë qenë fëmijë”, ka thënë ai, shkruan indeksOnline.