Menu Mbylle

Burri e vret me thikë gruan dhe fëmijën tre javësh

Ky është momenti i frikshëm që një baba xheloz i thotë policisë se ai ka vrarë djalin e tij tre javësh dhe gruan e tij.

Denis Beytula goditi me thikë Andrei Stefanin dy herë teksa ishte i shtrirë në shtratin e tij në Moisiun në banesën e familjes në Portland Close, Wallsend, Tyneside të Veriut, më pas theri gjashtë herë partnerien e tij Andreea Stefan.

Beytula, u burgos të paktën 23 vjet sot për sulmin tmerrues ndaj gruas dhe fëmijës së tij.

Tani, telefonata e tij në polici pas vrasjes është zbuluar dhe ai mund të dëgjohet duke thënë: ‘Unë thjesht vrava fëmijën dhe gruan time’.

Një mbajtës i shokut i shokuar i kërkoi të përsëriste ato që tha, ndërsa ekipet e ambulancës dhe policët u nisën për në vendngjarje, shkruan Dailymail.

Pamjet e kamerave tregojnë edhe një oficer policie që po përballet me Beytula dhe, pasi e gjeti jashtë shtëpisë së familjes, duke e pyetur pse kishte gjak mbi të.

Ai u përgjigj me një fakt: ‘Unë i vrava ata’.

Një oficer policie që hyri në shtëpi e gjeti fëmijën Andrei të goditur me thikë dhe bëri përpjekje të dëshpëruara por të kota për ta shpëtuar.

Zonja Stefan ishte në dysheme në korridor, e mbuluar me gjak me plagë të shumta me thikë