Rukiqi komenton vlerat ekonomike të Muratit: Premtuat ndryshim, sollët ndryshim për të keq

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Berat Rukiqi, ka komentuar disa të dhëna të ministrit të...

Kosova dhe Gjermania nënshkruajnë Deklaratën e partneritetit për klimën dhe energjinë

Ministrja e Ekonomisë e Republikës së Kosovës, Artane Rizvanolli, Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Bajrami: 209 milionë euro kontrata njëburimore i ka nënshkruar niveli qendror në më pak se tri vjet

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka thënë se Qeveria e Kosovës ka nënshkruar kontrata njëburimore...

ZRrE: Për shtrenjtim ose jo të energjisë elektrike vendoset brenda dy jave, vendimi i Kushtetueses shumë kompleks

Gjykata Kushtetuese ka vërtetuar vendimet të cilat obligojnë Zyrën e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) që...

Qeveria sot nënshkruan marrëveshjen me Bankën Evropiane për Investime me vlerë 33 milionë euro

Qeveria e Kosovës sot do të nënshkruajë marrëveshjen me Bankën Evropiane për Investime me vlerë...

Rizvanolli: Sivjet nuk pritet të ketë rritje të çmimit të energjisë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se qytetarët e vendit nuk pritet të preken...

Shatri: ZRrE-ja të bisedojë me Kurtin për sigurimin e mjeteve për qytetarët që paguan rrymën për veriun

Ish-ministri i Financave, Haki Shatri e ka cilësuar si të qëlluar vendimin e Kushtetueses për...

Kush do t’i kompensojë qytetarët që paguan rrymën për veriun?

Qytetarëve që ua paguan rrymën konsumatorëve në veri të Kosovës nga viti 2012 deri më...

Kryetari i Odës së Hotelierisë: S’ka ikje masive të punëtorëve

Kryetari i Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës (OHT), Hysen Sogojeva ka thënë se...

MINT-i cakton marzhë tregtare 90 ditore për produktet e naftës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka caktuar marzhën tregtare për produktet e naftës. Sipas...

BQK u dërgon sms qytetarëve: Pranoni euro në llogari bankare, kurseni e këmbeni në cilëndo valutë

Para disa ditësh Banka Qendrore e Kosovës ka përgatitur një plan 10 pikësh lidhur me...

“Qeveria la anash ekonominë e vendit“

Pa hezituar fare, Ministrja e ekonomisë, Artane Rizvanolli, gjatë raportimit para komisionit parlamentar për ekonomi...