Murati: Nga viti 2020 ka pasë rënie të vazhdueshme të borxhit publik

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati gjatë raportimit në Komisionin për Buxhet, Punë...

Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është më i lartë, asnjë komunë nuk favorizohet

Kryeministri Albin Kurti, ka deklaruar se këtë vit, buxheti për komunat në vend është më...

Telekomi fton konferencë të jashtëzakonshme, Menaxhmenti do të flasë për disa vendime të marra nga Gjykata Komerciale

Telekomi i Kosovës ka ftuar gazetarët në një konferencë të jashtëzakonshme për media. Në një...

Serbët nesër i marrin pensionet, Murati: Të njëjtat llogari mund të përdoren për ndihmat nga Serbia

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka treguar se të mërkurën do të ekzekutohen mjetet financiare...

Rregullorja e BQK-së, Murati: Propaganda e Beogradit po krijon amulli dhe mjegull

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së 188-të...

Murati thotë se do të hiqen kriteret diskriminuese nga skemat sociale e pensionale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka raportuar në Komisionin Parlamentar për Shëndetësi,...

Lansohet masa për punësimin e qytetarëve në katër komunat veriore

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati së bashku me ministrin për Komunitete dhe...

Murati: S’mund të lejojmë të futen miliarda para të gatshme në Kosovë pa autorizimin e duhur

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se Serbia me qëllim tenton të përdorë “miliarda...

Berjani thotë se çmimi real i një litri naftë do të duhej të ishte 1 euro

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, në një intervistë për Ekonomia Online...

Kurti dhe Murati marrin pjesë në lansimin e zgjerimit të platformës “Superpuna”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të marr pjesë në lansimin e zgjerimit të platformës...

Mehmeti: ‘Komercijalna Banka` në 2022 kishte paralajmëruar mbylljen e degëve në Kosovë

Ish-guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti ka reaguar pas zhvillimeve të fundit rreth pushimit të aktiviteteve...

Ish-zëvendësguvernatori i BQK-së: Dinari është hequr nga përdorimi në 2002-ten, Qeveria nxiti reagimet e ndërkombëtarëve

Rregullorja e re e BQK-së, e lëshuar javë më parë, kërkon që të gjitha transaksionet...