Si punon makina elektrike(video)

Makinat elektrike po bëjnë bujë të madhe në botën e automobilizmit. Këto makina pa zhurmë,...

Kjo është makina e parë fluturuese në botë, fillon prodhimi i saj nga kompania (Video)

Kjo është makina e parë tregtare në botë që është prodhuar dhe funksionon si e...

Instagram bëhet si Viber

Instagram po punon për të shtuar opsionin për thirrje ndërmjet përdoruesve. TechCrunch ka zbuluar disa...

Astronauti bie në trekëndëshin e Bermudës, ja çfarë ndodhi

Para se të bëhesha astronaut, kam dëgjuar rrëfime për astronautët, të cilët kanë fluturuar në...

BE e gatshme për rrjetin 5G

Vendet e Bashkimit Evropian (BE) kanë nënshkruar një marrëveshje për të liruar frekuencat të cilat...

Vero – aplikacioni që sfidon Instagram-in dhe Facebook-un

Në listën e aplikacioneve të dyqanit Apple në Angli, ka kaluar nga vendi i 99...

Robotët e vegjël tërheqin objekte 2000 herë më të rënda se pesha e tyre

Inxhinjerë nga universiteti Stranford kanë krijuar disa modele robotësh të quajtur “Micro Tugs” të aftë...

Edhe në Hënë rrjeti 4G.

Gjigantët e telefonisë celulare, Vodafone dhe Nokia po përgatiten për të ngritur një rrjet telefonik...

Bashkia e Romës ndalon përdorimin e makinave me naftë

Makinat me motor me naftë nuk do të lejohen më në qendër të Romës duke...

Përdor helikopterin për të hapur birrat

Kur bëhet fjalë për hapjen e kapakëve të shisheve të birrave ekzistojnë disa teknika kreative...

Samsung prezanton modelin S9 dhe S9+

Kompania jugkoreane “Samsung “sot i ka prezantuar dy modelet e reja të telefonave të mençur,...

Hyperloop, treni super i shpejtë që shkon deri 1200 km/h

Hyperloop pritet të bëjë revolucion në fushen e trenave. Ai pritet të kthehet në trenin...