Derbi romak përfundon pa fitues

Lazio dhe Roma barazuan pa gola në ndeshjen e xhiros së 32-të të Serie A.
Edhe për kundër disa rasteve, dy skuadrat romake nuk arritën që të gjejnë rrugën e golit.
10 minutat e fundit lacialët luajtën me një futbollist më pak pas ndëshkimit me të kuq të Radu.
Lazio dhe Roma ndajnë pozitat 3 dhe 4 me nga 61 pikë të grumbulluara.