Watfordi e deklason Chelsean

576

Skuadra angleze Watford e ka deklasuar me rezultat të thellë 4:1 ekipin londinez Chelsea.

Për Watfordin shënuan: Deeney 42’, Janmaat 84’, Deulofeu 88’ dhe Pereyra 90’. Kurse, golin e vetëm për Chelsean e shënoi Hazard 82’.

Kjo ishte një lehtësim i madh për Watfordin, pasi që luajti me një lojtar më shumë në fushë, pasi që lojtari i Chelseat Bakayoko u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 30-të.